• clinera jeli posted an update 1 year, 8 months ago

  Dış faktörlerden kaynaklı gözeneklerde biriken yağ ve kir cildinizde akne ve siyah nokta gibi cilt problemleri oluşmasına sebebiyet verir. Tüm bu olumsuz faktörlerin önüne geçmek için formüle edilen Clinera Yüz Temizleme Jeli, içeriğindeki çay ağacı yağı etkisiyle cildinizin ihtiyacı olan temizliğe ulaşmasını ve ferahlamasını sağlar. Antibakteriyel ve antiseptik etki göstererek sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olur. Cildinizi derinlemesine temizleyerek, yağ dengesi oluşturur ve gözeneklerin nefes almasını sağlar. İçeriğindeki Salicylic Acid & Melaleuca Alternifolia Leaf Extract zenginleştirilmiş formül ile cildinizin canlılık, parlaklık ve ferahlık kazanmasını sağlar. Düzenli kullanımda cildinizde akne ve siyah nokta oluşmasını engeller.

  Salicylic Acid Nedir ?

  Salisilik asit bir beta hidroksi asittir. Salisilik asit, yağda çözülebildiği için gözeneklere derinlemesine nüfuz eder. Ayrıca antibakteriyel fonksiyonlarıyla da önemli bir yere sahiptir. Peeling özelliği salisilik asidi güzellik rutinlerimizin gözdesi yapacak kadar etkilidir. Gözeneklere derinlemesine etki ederek, siyah nokta oluşumunu engeller ve tıkanmış gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

  Melaleuca Alternifolia Nedir?

  Melaleuca Alternifolia, çay ağacından, yapraklarının damıtılması ile edilen uçucu bir yağdır. Aslında çay ağacı her ne kadar son zamanlarda bilinir hale gelse ve özellikle dermo-kozmetik ürünlerinde kullanılmaya başlansa da, tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. İlk olarak Avustralya’da aborjinler tarafından kullanılmıştır. Yeni Zelanda’nın keşfi sırasında gemiciler tarafından yerli halk üzerindeki faydaları görüldükten sonra keşfedildiği söylenmektedir. O dönem, gemiciler bu bitkinin, demlenip içildikten sonra yaralara iyi geldiğini ve mikropları da öldürdüğünü gözlemlemiştir.

  Çay ağacından elde edilen yağ ise çok daha etkili olduğu için günümüzde kullanımı daha yaygın hale gelmiştir. Çay ağacı yağı; antiseptik, anti-bakteriyel, anti-viral ve anti-fungal etkilere sahiptir. Böylece de virüs ve mantarları öldürüp yaraların iyileşmesine destek sağlar. Çay ağacı ile hazırlanan krem, losyon, sprey, jeller ve sabunlar da cilt üzerinde oldukça etkilidir. Tüm bunların yanında rutin bir şekilde kullandığınızda cildi rahatlattığını ve yumuşattığını gözlemleyebilirsiniz.

  Kullanımı:

  Ilık su ile yüzünüzü ıslatın
  Clinera Yüz Temizleme Jelini avuçlarınızda köpürtün
  Makyajsız yüze masaj yaparak uygulayın ve durulayın.
  Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa cildinize uyguladığınızda kısa sürede cildinizdeki değişimi hissedeceksiniz.
  Cildinizde kırışıklık, hiperpigmentasyon rahatsızlıkları ve yaşa bağlı sarkmalar kendini birçok şekilde gösterebilir. Diri, canlı ve dolgun bir cildin kilit noktası olan kolajenin yaş ilerledikçe üretimi azalmakta ve cildin sıkılığını kaybetmesine neden olmaktadır. Clinera Anti-Aging Krem ile bu kaybı en aza indirebilir cildinizi daha sıkı, canlı ve ışıltılı bir hale getirebilirsiniz. Cildinizi birkaç sene öncesine döndürmek, gergin ve parlak görünümünü geri kazandırmak istiyorsanız kolajen içeriğiyle bilimsel olarak özel formüle edilmiş Peptit & AHA içeriğiyle Clinera Anti-Aging Kremi sizin için hazırladık. İstenmeyen yaşlanma belirtileri ile mücadele etmek için bilimsel olarak özel formüle edilmiş Peptit & AHA içeriği ile alerjiye neden olmayan yaşlanma karşıtı Anti-Aging kremi her yaşta kullanıcının cildinin daha uzun süre genç ve pürüzsüz kalmasına yardımcı olacak şekilde formüle edilmiştir.

  Clinera Anti-Aging Krem, ciltte şimdiye kadar oluşmuş kırışıklık ve sarkmaların giderilmesine yardımcı olmakla birlikte gelecekte oluşabilecek kırışıklıklara karşı da önlem almaktadır. Ciltteki doğal kolajen oluşumunu destekler, derin çizgilerin görünümünün azalmasına ve ince çizgilerin yok olmasına yardımcı olarak nem dengesini sağlar ve sıkılaştırır.

  Peptit nedir?

  Peptitler; antibakteriyel, antibiyotik ve iltihap önleyici etkiye sahip amino asitlerdir. Özellikle anti-aging ürünlerinde yaşlanma sürecine karşı etkilidir, kolajen üreten hücreleri (fibroblast) uyarır ve cildi nemli tutar. Ayrıca dermo-peptitler hücre yapısını iyileştirerek cildi sıkılaştırır.

  AHA nedir ?

  Kozmetik ürünlerinin vazgeçilmezlerinden biri olan “alfa hidroksi asit” ya da kısaca “AHA” adıyla hayatımıza giren bu içerikler, meyve asitleri olarak da bilinirler. Anti-Aging kremlerinin en eski etken maddesi olma özelliğini de koruyan AHA’ların soyma özelliği cildinizin yüzeyini düzeltir ve cildin alt tabakalarına kadar inerek kiri çözer, tıkalı gözenekleri açar ve cilt yüzeyindeki ölü hücreleri kaldırır. İnce çizgilerinizi azaltırken gözeneklerinizi kapatır. AHA içeren kozmetikler kırışıklık oluşumunu engellemektedir. Bunlardan en çok kullanılanlar Glikolik Asit ve Laktik Asittir.

  Anti-Aging Krem Kullanımına Ne Zaman Başlanmalı ?

  Cildimiz yaşlanma belirtilerinin ilk göze çarptığı yerdir. Doğal yaşlanma süreci boyunca kırışıklıklar ve ince çizgiler daha belirgin hal almaktadır. Anti-Aging Krem ile bu süreyi olabildiğince uzatmak mümkün! Yaşlanma ile mücadele etmenin en etkin yolu koruyucu önlemler almaktır. 20’li yaşlar itibari ile bu önlemeleri almaya başlamak gerekebilir. Doğru zamanda doğru bakım rutinleri oluşturup cildimiz için yapabileceğimiz bakımları düzenli periyotlarla uygulayarak cildimizi olabildiğince dinç ve güzel görünümlü tutabiliriz.

  Uzmanlar tarafından Anti-Aging Kremlerin 20’li yaşların başında kullanılması önerilmektedir. Yaşlanma karşıtı kremler içerikleri bakımından her yaşta farklı etki gösterir.

  Clinera Yaşlanma Karşıtı Krem, her yaşta uygulayabileceğiniz Peptit & AHA özleriyle formüle edilmiş bir üründür ve yaşlanmanın işaretlerine karşı cildinizi koruyarak daha sıkı ve ışıltılı görünmesini sağlarken aynı zamanda elastikiyetini artırıp, cilt yüzeyindeki kırışıklık oluşumunu minimum seviyeye indirir ve 24 saat koruma ve canlılık sağlar.

  Cilt Tipleri

  Tüm cilt tiplerinde kullanıma uygundur.
  Kullanımı

  Temiz cilde (Clinera Yıkama Jeli ve Clinera Tonik öneririz) dairesel hareketlerle masaj yaparak günde 2 defa (sabah-akşam)

  Anasayfa